Velké autobazary hlásí prodejní rekordy, důvodem jsou poskytované záruky a velký výběr vozů

03.03.2019

Lednové prodeje ojetých vozidel lámaly rekordy a podle prvních informací z autobazarů tomu bude stejně i v únoru. "Lidé se stále více bojí nakupovat auto na ulici nebo v neznámém malém autobazaru, kde se stále ještě mohou setkat s různými triky prodejců," říká Pavel Foltýn z Auto ESA. Podle něj se trh s ojetými vozy v České republice posunul za posledních deset let o velký kus směrem dopředu.

Přesto se ale zákazníci stále mohou někde setkat s nekalými praktikami nebo podvodným jednáním. "Reagoval jsem na inzerát na internetu, kde prodávající nabízel velmi výhodně zánovní Škodu Octavia," popisuje svoji zkušenost pan Jaroslav Z., který ale nakonec auto vůbec neviděl. "Ukázalo se, že prodávající žádné auto nemá a láká na zajímavou cenu jen proto, aby vymámil ze zájemců zaslání zálohy na svůj účet," popisuje Jaroslav praktiku, se kterou se před nedávnem setkal.

Podle autobazarů klienti mají obavy před podobnými zkušenostmi, a raději tak volí nákup u prověřeného prodejce, který nabízí prověřené vozy s jasnou servisní historií a ke svým vozům nabízí i garance a záruky. I to je jeden z hlavních důvodů, proč prodeje u velkých hráčů rostou, zatímco přímý prodej mezi koncovými klienty ztrácí na atraktivitě.

"Je to pochopitelné," říká Foltýn z Auto ESA a vysvětluje: "Ve velkém autobazaru má klient na výběr z mnoha vozů, které si může nechat prohlédnout na zvedáku nebo třeba zkontrolovat svým vlastním technikem. Navíc ke každému vozu získá patřičné záruky a garance." Foltýn navíc dává zákazníkům jedno doporučení: "Nechte si na výběr vozu dostatek času, udělejte si s ním zkušební jízdu a nebojte si vzít si s sebou do autobazaru technika, kterému důvěřujete. Poctivý autobazar s tím nebude mít problém